Хмельницький обласний онкологічний диспансер - офіційний сайт

Хірургічне відділення№3 (пухлин голови та шиї)

В Хмельницький області на базі обласного онкологічного диспансеру у січні 1985 році було відкрито відділення пухлин голови та шиї на 40 ліжок.  Відділення забезпечує можливість  діагностики, диференційної дагностики та проведення найбільш оптимальних спеціальних, в тому числі комбінованих методів лікування пацієнтів з пухлинами в області голови та шиї. Завідувачами відділення з 1985 року були Алимов В.А., Велєв А.М, Золотаревський С.А. З березня 2018 року очолює відділення Вавілон Наталія Євгенівна.

Лікарі відділення:

Алимова Марина В’ячеславівна - лор-онколог.

Лікар Алимова Марина В'ячеславівна min

 

Золотаревський Сергій Анатолійович - лор-онколог

Золотаревський Сергій Анатолійович лікар отоларинголог онколог хірургічного від.№3 min

 

Велєв Анатолій Миколайович - онкостоматолог.

Нємой Михайло Васильович - онкохірург.

Нємой Михайло Васильович лікар хірург онколог min

 

Колектив хірургічного відділення № 3

Колектив хірургічного від.№3 min

Спеціалісти  надають не лише  стаціонарну допомогу, але й проводять велику організаційно-методичну  допомогу у регіонах області. В основному  увага приділяється роботі отоларингологів, стоматологів закладів вторинного рівня медичної допомоги та лікарів загальної практики сімейної медицини  з диспансерною групою хворих.

В поліклініці диспансеру на амбулаторному консультативному прийомі максимально використовується  можливість дообстеження в день звернення, з використанням  сучасного і можливого амбулаторного дообстеження у відповідності до міжнародних  протоколів. Лікування онкологічним пацієнтам призначається  консиліумно із залученням профільних спеціалістів, в тому числі  хіміотерапевтів та радіологів.

 

Лікарями відділення ведеться активна санітарно - просвітницька робота  серед населення з попередження раку порожнини рота. З отоларингологами та стоматологами області проводяться цикли навчання, з рекомендаціями та демонстрацією майстер - класів хірургічної санації доброякісних та передракових новоутворень слизової порожнини рота та  лор органів. 

У відділенні щорічно виконується більше 350 операцій, більше  1000 біопсій новоутворень,  в тому числі близько  200 з приводу новоутворень порожнини рота. З метою детального огляду використовується відео ларингоскопія із  застосуванням сучасної відеоапаратури.

У відділені впродовж року  лікується більше 1200 хворих. Основні локалізації злоякісних пухлин, які куруються  у відділені - це злоякісні новоутворення верхньої та нижньої губи, слизової дна  порожнини рота, язика, ротоглотки, гортаноглотки, гортані, придаткових пазух носа, щитоподібної залози, вуха  та вушної мушлі, шкіри обличчя та шиї, верхньої та нижньої щелепи, слинних  залоз та позаорганні пухлини шиї.

Обсяг хірургічних втручань - усі види резекцій  гортані, тотальні комбіновані та розширені ларингектомії, всі можливі варіанти висічення  клітковини шиї, екстирпації білявушних та підщелепних слинних залоз, тіреоїдектомії, ендоларингіальні видалення доброякісних новоутворень  гортані.