Хмельницький обласний онкологічний диспансер - офіційний сайт

Хіміотерапевтичне відділення

Висока онкологічна захворюваність стимулює значну кількість досліджень, покликаних вишукати найкращі, на даному етапі розвитку клінічної онкології, підходи до терапії онкологічних захворювань. Попри те, що хірургія залишається дуже важливим методом у лікуванні онкологічних захворювань,  постійно підвищується внесок у загальний успіх консервативних методів, зокрема хіміотерапії і гормонотерапії.

Хіміотерапія відіграє суттєву роль  у комплексному лікуванні онкологічних захворювань.  Розрізняють так звану ад’ювантну хіміотерапію, яка проводиться після радикального оперативного втручання та неоад’ювантну хіміотерапію, яка призначається  перед операцією.

Метод хіміотерапії застосовують при проведенні радикального та паліативного лікування онкологічних пацієнтів. 

В теперішній час суттєва роль паліативних курсів хіміотерапії, які зменшують пухлинну інтоксикацію в організмі, чим покращують якість життя онкологічним пацієнтам.

Хіміотерапевтичне відділення Хмельницького обласного онкологічного диспансеру відкрите 7 червня 1983 року.

На час відкриття у відділенні працював один лікар, перший завідувач - Горобець В’ячеслав Миколайович. З роками штат відділення збільшувався, в теперішній час  воно  сформувалося як невід’ємна частина  єдинної онкологічної служби області.

На сьогодні   у відділенні працює 4 лікаря, 12 медичних сестер, 10 молодших медичних сестер. Очолює роботу відділення - лікар онколог вищої кваліфікаційної категорії Чекерда Ганна Іванівна.

Завідуюча  хіміотерапевтичним відділенням  Чекерда Ганна Іванівна min

На посаді старшої медичної сестри, з дати відкриття відділення по теперішній час, працює Гудованна Ольга Сергіївна.

DSC 3084 min

Відділення розраховано на 55 ліжок.

Якщо згадати хронологію лікування онкологічних пацієнтів, то напочатку в арсеналі хіміотерапевтів було лише декілька протипухлинних препаратів, або цитостатиків - циклофосфан, тіотеф, вінкристин.

Сучасний міжнародний стандарт хіміолікування  полягає у застосуванні складних схем з 3-6 препаратів - це так звана поліхіміотерапія. І вже стає нормою застосування  цитостатиків нового покоління - мітоксантрона, таксола, гемзара, кампто.

За рік у нашому відділенні лікується до 1400 хворих. Проводяться не лише курси поліхіміотерапії, а також курси реабілітаційної терапії, поглиблене обстеження диспансерної групи онкологічних пацієнтів.

Хіміотепапія, наряду з хірургічними та променевими методами лікування  -  одна важлива справа у боротьбі за життя онкологічних пацієнтів.

Базилевич Наталія Андріївна  лікар-онколог хіміотерапевтичного віддлення.

Базилевич Наталія Андріївна  лікар онколог хіміотерапевтичного віддлення min

 

Медичні сестри хіміотерапевтичного відділення

Медичні сестри хіміотерапевтичного відділення min