Хмельницький обласний онкологічний диспансер - офіційний сайт

Результати цитологічного дослідження

Якщо якісь ненормальні клітини будуть знайдені у вашому тесті вони будуть оцінені за ступенем тяжкості.

Нормальний результат

Нормальний результат означає, що у вашому цитологічному мазку не були знайдені ненормальні клітини. Ви будете запрошені для вашого наступного обстеження через 3 або 5 років в залежності від віку.

Неадекватна цитологія

Такий результат означає, що не вдалося повноцінно оцінити клітинний склад, і ви будете запрошені на повторне дослідження через 3 місяці.

Прикордонні зміни

Пограничніі стани відображають наявність помірної кількості ненормальних клітин в цитологічному мазку. У більшості такі зміни зникнуть самостійно і лікування не потрібно. У частини жінок ненормальні клітини не будуть зникати, а ще більше наростати. У таких випадках потрібно лікування.

Якщо у вас пограничний результат, то лікар запросить вас для повторного обстеження через 6 місяців, щоб з'ясувати зникли чи ні ненормальні клітини. Якщо повторне дослідження буде нормальним, то вам запропонують пройти цитологічне дослідження через 6 і 12 місяців. Якщо ці дослідження теж нормальні, то ви можете далі обстежуватися як зазвичай кожні 3 або 5 років в залежності від віку. Якщо будь-яка повторна цитологія показала патологічні або погіршені результати, вам необхідно пройти кольпоскопію.